Kalnų dviračio ratų dydžio skirtumai

Plento dviračiai, miesto dviračiai ar hibridiniai dviračiai visi turi po vieną ratų dydį. Anksčiau ir kalnų dviračiai turėjo tik vieną ratų dydį - 26 colių. Viskas buvo labai paprasta ir nereikėjo svarstyti kokio dydžio ratus pasirinkti. Tačiau dabar jų yra netgi 3. Kaip išsirinkti kurio reikia būtent Jums ? Kuo skiriasi 26 colių, 27.5 colių ar 29 colių ratai ?

26 colių ratai

Šie ratai buvo pradininkai. Pradžioje buvo tik šis dydis ir jis atrodė pats tinkamiausias viskam. Tam yra pagrindas - 26 colių ratai yra mažiausi, jų stipinai trumpiausi. Tai leidžia ratus padaryti lengvus ir stiprius. Su jais yra lengviau įsibėgėti esant ant geros dangos, valdymas aštresnis. Tačiau pataikius į duobę ar važiuojant per šaknis 26colių ratai prarandama daugiau greičio. Šie ratai nėra tokie stabilus posūkiuose.

27.5 colių ratai

Šie ratai turėjo būti “aukso viduriukas”. Vikrumas kaip 26 colių ratai ir neprarasti greičio per kaip 29. Jie iš tikrųjų gali greičiau įsibėgėti ir jų valdymas kiek lengvesnis. Tačiau jų valdymas turi kiek mažiau lankstumo.

29 colių ratai

Dažnai vadinami 29er. Didžiausi ratai, todėl su jais sunkiau įsibėgėti. Tačiau per duobes ir šaknis šie ratai yra greitesni. Didesnis padangos plotas padeda turėti geresnį sukibimą su danga posūkiuose. Naujos medžiagos ir technologijos šių ratų svorį padarė beveik tokį pat. Pradžioje dviračių gamintojai gamino šių išmatavimų dviračius tik didesniems dviračio dydžiams. Dabar dėl jų populiarumo yra gaminami visi dydžiai su 29 colių ratais. Šie ratai turi ir neigiamų dalykų. Juos yra sunkiau valdyti staigiuose ar techniškuose vietose. Dėl lėtesnio įsibėgėjimo ir gebėjimo lengviau važiuoti per kliūtis jie praranda dalį smagumo. Sunkiau jaučiamas greitis.

Apibendrinant

Dabar populiariausias kalnų dviračių ratų dydis yra 29 coliai. Perkant naują dviratį tokie ratai bus beveik visuose dviračiuose. Taip, mažesni dydžiai naudojami keliose disciplinose (pvz. downhill). Taip pat 26 ar 27.5 ratai randami paprastesniuose dviračiuose skirtuose laisvalaikiui. Dar daug naudotų dviračių yra su 26 ar 27.5 colių ratais. Šie ratai nėra netinkami ar kažkuo labai blogi. Greičiausiai dviračio komplektacija bus aukštesnė pagal kainą. Geriausiai yra padaryti keletą važiavimų skirtingais dydžiais ir palyginti juos patiems. Taip pat reikia apsispręsti ko Jūs reikalausite iš dviračio. Ar greitesnio įsibėgėjimo, vikrumo (26 ratai). Ar stabilesnio važiavimo posūkiuose, mažesnio greičio praradimo per kliūtis (29er).