Koks dviračio rėmo dydis man tinkamas?

Dviračio rėmo dydis pirmiausiai pritaikomas pagal dviratininko ūgį. Nėra skirtumo ar tai karboninis dviračio rėmas ar aliuminis, ar titaninis. Mažas ar per didelis rėmas ne tik trukdo jaustis patogiai, padidina traumų tikimybę, bet ir atrodo neproporcingai. Perkant naują dviratį galima pasitikėti pardavėjo žiniomis, tačiau gerai ir pačiam bent jau turėti suvokimą apie tinkamą rėmą būtent Jums. Dviračių gamintojai dažniausiai gamina 5-6 skirtingus dviračio rėmo dydžius. Pasirinkus tinkamą dydį atliekama tik pusė darbo. Tačiau ši pusė yra svarbesnė, nes visus kitus reguliavimus galima lengvai keisti ir pritaikyti būtent sau.

Dviračio rėmo dydžio matavimo skirtumai tarp kalnų ir plento dviračių

Plento ir kalnų dviračiai turi skirtingą sėdėseną ir važiavimo stilių, todėl ir rėmo matavimai skiriasi. Pagrindinis skirtumas - kalnų dviračių dydžiui matuojama sėdynės rėmo dalis (ang. seat tube), o plento rėmo dalis nuo sėdynės iki vairo (ang. top tube). Taip pat dažnai pasitaiko, kad kalnų dviračių dydis matuojamas coliais, o plento dviračių centimetrais.

Kalnų dviračio dydžio pasirinkimas

Šio tipo dviračių rėmo pasirinkimui naudojamas ilgis nuo sėdynės vamzdžio vidurio iki pedalų guolio vidurio (seat tube length). Netinkamas dviračio dydis vargins važiuojant, bus nesaugu techniškose vietose miškuose. Skirtingo gamintojo ir net gamintojo skirtingi modeliai būna skirtingų išmatavimų. Rekomenduojame pasitikrinti kiekvieno gamintojo nurodomas dydžio lenteles. Žemiau galite sužinoti dviračio rėmo rekomendaciją pagal ūgį.

Pateikite savo ūgį centimetrais

Apibendrinant

Rėmo dydį pasirenkame pagal savo ūgį. Dydis labai svarbus, nes tinkamai parinkus jį kitus išmatavimus galima pasikeisti pagal save. Dauguma gamintojų matuoja kiek skirtingai ir siūloma pasinaudoti ir jų pateikiamomis dydžio tinkamumo ūgiui lentelėmis. Bendrą supratimą apie patį dydžio matavimą ir tinkamumą ūgiui yra labai gerai žinoti, nes netinkamas dydis pasijaučia ne iš karto. Sėkmės renkantis.