Dviračio sėdynės aukštis. Kaip jį reguliuoti?

Išsirinkus tinkamą dviračio dydį reikia jį ir tinkamai sureguliuoti. Pradėkime nuo sėdynės aukščio. Kas parodo, kad dviračio sėdynė yra blogai sureguliuota? Dažniausiai atsiranda kelio skausmai minant arba po minimo. Sėdynės aukščio reguliavimui reikia tik keleto minučių. Tinkamai sureguliuotas aukštis padės apsisaugoti nuo traumų ir važiuoti taps patogiau. Yra keli būdai kaip tai padaryti.

Pirmasis būdas

Labai paprasta ir nereikalaujama jokios papildomos įrangos. Todėl nuo šio būdo patariama pradėti. Reikia atsisėsti ant dviračio, nuleisti pedalą į žemiausią padėtį, bei ant pedalo padėti kulną. Geriausiai tai atlikti su batais skirtais važiuoti su dviračiu. Taip padėta koja turi būti visiškai tiesi arba labai nedaug sulenkta per kelį.

Antras būdas

Šis būdas kiek tikslesnis, todėl reikalingas metras išmatuoti aukštį.

Vidinis kojos ilgis

Pirmiausiai reikia išmatuoti savo vidinės kojos ilgį. Tam atsistojus prie sienos dedame liniuotę ar kažką panašaus tarp ištiestų kojų ir išmatuojame aukštį nuo tokio aukščio kur sėdėsite ant dviračio sėdynės iki žemės. Gautą aukštį padauginame iš 0.883.

Sėdynės aukštis ant dviračio

Aukštis matuojamas nuo pedalo ašies guolio vidurio iki sėdynės viršaus. Šis aukštis turi būti kaip jūsų kojos vidinis ilgis padaugintas iš 0.883.

Sėdynės postūmis pirmyn atgal

Sėdint ant dviračio ir pilnai sulenkus koją kelienas turi būti tiesiai per pedalo aši.

kelio padėtis ant dviračio

Trečiasis būdas

Tiksliausias būdas yra prašyti profesionalų pagalbos. Bike fit galima pasidaryti bent keliose dviračių prekybos salonuose Vilniuje bei Kaune. Jums bus tiksliai išmatuota ne vien sėdynės aukštis, bet ir kiti sėdėsenos parametrai. Šis būdas pareikalaus pinigų ir labiau skirtas dviratininkams kurie dažnai ir daug važinėja su dviračiu. Jeigu dalyvaujate dviračių varžybų šis būdas yra beveik būtinas, nes mažina traumų tikimybę.

Išvada

Dviračio sėdynės aukščio reguliavimui reikia vos keleto minučių. Tinkamas aukščio nustatymas sumažina traumų tikimybę, bei važiavimas tampa malonesnis. Gerų pasivažinėjimų su tinkamai sureguliuota sėdyne.